„Anotimpul tăcerilor” expoziția de fotografie semnată Ionel Scăunașu. Dubai Expo

Marcăm împlinirea a 146 de ani de la nașterea părintelui sculpturii moderne, prin expunerea la Pavilionul Romaniei Expo 2020 Dubai a două proiecte:
* „Brâncuși -văzut în 145 de portrete” desfășurat în parteneriat cu Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu”.
* „Anotimpul tăcerilor” expoziția de fotografie semnată Ionel Scăunașu. Cele peste 60 de fotografii cu operele ce constituie Ansamblul Monumental „Calea Eroilor” de la Tg-Jiu se află, în același timp.la Dubai și pe simezele Muzeului Național Constantin Brâncuși, până la sfârșitul acestei luni.
Participarea muzeului cu aceste două expoziții în cadrul Pavilionului României în Emiratele Arabe Unite este extrem de onorantă pentru noi.
Mulțumiri și aleasă considerație pentru prilejul de a organiza această expoziție Doamnei Ana Maria Fodoreanu- coordonator media și Domnului Ferdinand Nagy – comisar general al Secțiunii Române pentru Expo 2020 Dubai! ?