Concurs international de arte vizuale „Brancusi vazut in 145 de portrete”

Coordonatorii Concursului internațional de arte vizuale „Brâncuși văzut în 145 de portrete” felicită toți tinerii artiști care au participat cu lucrări de arte vizuale, onorând în acest timp memoria marelui nostru sculptor, Constantin Brâncuși.

De asemenea, felicităm pe profesorii coordonatori care au îndrumat pașii elevilor în realizarea demersului artistic!

În cadrul acestei prime ediții s-au creat prietenii, s-au încheiat parteneriate, s-au discutat noi proiecte, care se vor concretiza în cel mai scurt timp. Participarea Dumneavoastră in număr atât de mare ne onorează și in același timp ne obligă să lansăm o nouă invitație pentru ediția de anul viitor!

Echipa de proiect:

• Prof. Dr. Ana Daria Ionescu Haidău – Director Liceul de Arte ,,Constantin Brăiloiu” Târgu Jiu
  • Denisa Șuță – Manager Muzeul Național ,,Constantin Brâncuși” Târgu Jiu
  • Nadia Moșanu – Manager cultural